Proč Rumunsko

Rumunsko mě nadchlo díky mnoha věcem:

  • Není to turistický koncentrák, jako například Chorvatsko. Pořád si zachovává svoji nedotčenost moderními výdobytky, ačkoliv v posledních letech se začíná situace pomalu měnit.
  • Nikdy jsem netoužil po tom válet se během dovolené někde u moře a nechat se vláčet na různé prohlídky s průvodci. Lákají mě hory, příroda a místa, kam moc lidí normálně nejezdí.
  • Je tam celkem levně. Sice ne nějak extrémně, ale ujde to :).
  • V Rumunsku je spousta věcí k vidění - krásné hory, jezera, hrady, kláštery i vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas.
  • Pro neorganizované cestování "na blind" je ideální zemí - má velice hustou železniční síť. Cestovat se dá také stopem, autobusem i poměrně levným taxi.
  • Z Prahy se sem lze dostat velmi snadno. Ať už pojedete vlakem, autobusem nebo s nějakou cestovní kanceláří.

Jste-li dobrodružné povahy a chcete si za relativně málo peněz užít aktivní dovolenou, určitě o Rumunsku uvažujte. Pokud se sem sami bojíte, můžete využít cestovních kanceláří, které mají v nabídce aktivní pobyty v Rumunsku. Hledejte je například u CK Alpina.

Mýty o Rumunsku

Rumunsko? Jsou tam akorát cikáni....Vás okradou, znásilní, zabijí ... co tam, proboha, chcete dělat?! atd.. Určitě tyhle řeči uslyšíte, až někomu sdělíte svůj úmysl vypravit se do Rumunska. Jenže, většinou jsou to jen předsudky a kecy lidí, co v Rumunsku ani nebyli. Jen chtějí alespoň něco říct k tématu. Samozřejmě, že zabít, okrást, znásilnit a zakopat do země Vás v Rumunsku můžou, ale to se Vám může stát i v Praze nebo kdekoliv jinde. Nejlepší prevencí je tedy nikam nejezdit a skromně doma čekat na smrt.

Kam dál?